WIZYTA NAJSTARSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM

Odblaski.jpg

W ramach realizacji Programu Preorientacji Zawodowej dzieci z najstarszej grupy - 19 kwietnia udały się z wizytą do Starostwa Powiatowego w Puławach.

Wizyta przedszkolaków rozpoczęła się spotkaniem z Panią Starostą Danutą Smagą i Panią Zofią Próchniak w sali konferencyjnej. Starosta przywitała serdecznie dzieci i wychowawczynie, a następnie przybliżyła specyfikę realizowanych przez siebie zadań. Na spotkaniu Pani Starosta wręczyła dzieciom odblaski i podkreśliła jak ważne jest ich noszenie. W podziękowaniu za możliwość odwiedzenia urzędu dzieci wręczyły Pani Staroście dyplom i kolorowe zdjęcie z podpisami wszystkich uczestników spotkania.

Podczas wizyty w Starostwie przedszkolaki dowiedziały się czym zajmują się pracownicy poszczególnych wydziałów oraz jakie sprawy można załatwiać w urzędzie. Zwiedzając budynek grupa Sówek miała możliwość zobaczenia, gdzie odbiera się prawo jazdy i jak z bliska wyglądają tablice rejestracyjne pojazdów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Wydział Architektury i Budownictwa, a w szczególności olbrzymie mapy naszego powiatu. Na zakończenie dzieci mogły przeprowadzić w formie zabawy swoją pierwszą licytację.  Podczas wizyty na twarzach przedszkolaków malowała się radość i zaciekawienie. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego za gościnę, miłe przyjęcie i możliwość zwiedzenia urzędu od środka oraz zapoznania się ze specyfiką pracy urzędnika Starostwa Powiatowego w Puławach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Zofii Próchniak za zaproszenie i pełnienie funkcji przewodnika po urzędzie.

Przedszkole nr 18 w Puławach

ul. C. K. Norwida 32A